хотелот резерви фабрика за предиво обоена ќебе мека постелнина сет - Кина Шангај Пречисти хотели

хотелот резерви фабрика за предиво обоена ќебе мека постелнина сет

Краток опис:

Material: Polyester / Acrylic Style: Plain Pattern: Yarn Dyed Technics: ...


детали за производот

Тагови производ

материјал:
Polyester / Acrylic
стил:
Plain
модел:
Yarn Dyed
Технологија:
Knitted
големина:
King
Возрасна група:
Adults
Употреба:
Airplane, Hospital, Hotel
Место на потекло:
Anhui, China (Mainland)
Бренд име:
OEM
Број на модел:
SRT-BK01
Име на производот:
soft blanket bedding set
големина:
230x280cm as per requirement
боја:
camel, as per requirement
цевки:
color satin or as per requirement

Packaging & Delivery

пакување Детали
ќебе постелнина сет
Време на испорака
Испраќаат во 35 дена по плаќањето

 

големина 230x80cm, обичај
материјал 100% полиестер, polyfleece, акрилик итн
карактеристики  еко-пријателски, да ги исполнуваат Oeko-Tex стандард 100 + азо бесплатно;
 мека и добра рака чувство
нега на кожата и удобно
Тежина Стандардна тежина е од 180-350gsm, може да се направи како што се бара
 пакување  индивидуални пакување, како што се бара
Услови на плаќање T / T или L / C по видување
примерок пати 10days
испорака пати зависи од цел quanity
OEM прифати

 


  • Претходно:
  • Следна:

  • 
    WhatsApp Online Chat !